Siz Hala Burda Mısınız?

Sevgili ziyaretçilerimiz bu sitede yer alan tüm yazılarımız yeni adresimizde. Üstelik yeni bir sürü güzel konu yayınlandı. Hadi diğer tarafa gelin. www.biryastikta.org

27 Ocak 2011 Perşembe

Burçlarda Gizli Güzellik Sırları


Kadınların moda, makyaj gibi tercihlerinin neden farklı olduğunu hiç düşündünüz mü? Astrologlar, bu sorunun cevabının tamamen burçlarda saklı olduğunu ifade ediyor…
Yıllardır aynı parfümü kullanıyor, makyaj yaparken klasik renkleri tercih ediyorsunuz ve sürekli aynı tarzda giyiniyorsunuz… Hatta öyle ki kendinizi tamamen yeniliğe kapamış durumdasınız. Peki, bu davranışlarınızın nedenini hiç merak ettiniz mi?
Parfüm seçimi
Bu davranışınızın sebebi burcunuzda saklı… Çünkü astrologlar insanların tüm yaşamını A’dan Z’ye etkilediklerini ifade ettikleri burçların, kadın lar için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekiyor. Astrologlar, burçların bir anlamda güzelliğin aynası olduğunu belirtiyor! Astrologlara göre, her burcun makyaj dan spora kadar farklı tarzları bulunuyor. İşte burçların makyaj, moda, bakım ve parfüm özellikleri…
Su grubu kadın ları (Yengeç, Akrep ve Balık burcundan olanlar)
Makyaj
Su grubu kadın ları makyaj yaparken kendilerini kaybederler. Makyaj ın her adımını ve kullandıkları her tonu adeta yaşarlar. Mükemmel ve sıra dışı bir makyaj a, uzun zaman ayırmaktan çekinmezler. Özellikle pastel tonları ve açık renkleri kullanmayı severler. Zaman zaman da koyu far sürmekten ve gözlerine siyah kalem çekmekten geri kalmazlar.
Bakım
Su grubu kadın ları kozmetiği ve kendilerini şımartmayı çok severler. Özellikle nemlendirici kremler ve vücut yağı kullanmayı tercih ederler. Banyo tuzları ve aromatik yağlardan da vazgeçemezler. Suyla çok haşir neşir oldukları için, banyo yapmayı, denizi ve saunaya gitmeyi çok severler.
Spor
Bir spor salonuna bağımlı kalmak, kesinlikle su grubu kadın larına göre değildir. Spor yapmak onların içinden gelmeli veya başkaları tarafından buna teşvik edilmelidirler. Örneğin arkadaşları tarafından havuza davet edilmek, su grubu kadın larının çok hoşuna gider.
Moda
Su grubu kadın ı için moda, rahatlık demektir. Giydikleri kıyafetin kumaşı onlar için çok önemlidir. Pastel tonlarda, eflatun ve gümüş rengi kıyafetleri tercih ederler. Vücut hatlarına ortaya çıkaran kıyafetler giymeyi severler.
Parfüm
Çiçek kokularından baharatlı kokulara kadar her parfümü severler. Kendilerine en uygun parfümü bulduklarında, onu uzun bir süre değiştirmezler. Hatta parfümleriyle adeta özdeşleşirler. Özellikle gül esanslı parfümler, su grubu kadın ları için idealdir.
Ateş grubu kadın ları (Koç, Aslan ve Yay burcundan olanlar)
Makyaj
Ateş grubu kadın ları çok yaratıcıdır, fakat aynı zamanda sabırsızdırlar. Güzelliklerde aşırı derecede düşkün olsalar da, saatlerce aynanın karşısında makyaj yapmak onlara göre değildir. Gündüzleri sade makyaj yapmayı, akşamlarıysa makyaj ı için altın tonlarında far veya ruj tercih ederler.
Bakım
Ateş grubu kadın ı tek bir ürüne bağımlı kalmayı sevmez. Her zaman yeni ürünler ve 1. markalar denemeyi tercih eder. Özellikle sabah-akşam kullanılabilen yüz, boyun ve dekolteyi nemlendiren bakım kremleri ateş grubu kadın ları için idealdir.
Spor
Ateş grubu kadın ları yerlerinde duramazlar. Spor yapmak, özellikle de açık havada bisiklete binmek veya tenis oynamak onlar için vazgeçilmezdir. Koşu, atletizm ve kayak da ateş grubu kadın ları için idealdir.
Moda
Dış görünümlerine büyük önem verirler. Moda yı büyük bir merakla takip eder, mümkün olduğu kadar ayak uydurmaya çalışırlar. Ateş grubu kadın ı çarpıcı renkleri, özellikle kırmızı, bordo ve altın sarısını tercih ederler.
Parfüm
Piyasaya yeni çıkan parfümleri denemekten asla geri kalmazlar. Ateş grubu kadın ları, özellikle çiçek ve vanilya esanslı kadın sı kokuları tercih ederler.
Toprak grubu kadın ları (Boğa, Başak ve Oğlak burcundan olanlar)
Makyaj
Toprak grubu kadın ları çok düzenli ve temizliğe düşkündürler. Makyaj a zaman ayırmaktan çekinmez ve makyaj yaptıkları halde, yapmamış gibi görünmeyi çok severler. Genelde birbirine yakın tonlarda pastel renkleri tercih ederler.
Bakım
Lüks bakım kremleri toprak grubu kadın larının işidir. Cilt tiplerine uygun kremleri seçmeye özen gösterirler. Yüz ve vücut bakımına büyük önem verirler. Başak kadın ları için kullandıkları ürünün etkili olması çok önemlidir. Oğlak kadın larıysa, ihtiyaç duymadıklarından nemlendirici kremleri pek tercih etmezler.
Spor
Toprak grubu kadın ları rahatlığa büyük önem verirler. Onlar için spor yapmak, problemli bölgelerle savaşmak ve sağlık lı bir hayat sürmek demektir.
Moda
Modayla fazla ilgilenmeyen toprak grubu kadın ları, kendilerine yakışanı giymeyi tercih ederler. Rahat kıyafetleri, krem, kahverengi, yeşil ve gri tonlarını severler. Oğlak kadın ı klasik giyinmeyi, Boğa kadın ı da kaşmir kumaştan kıyafetleri tercih eder. Başak kadın ıysa kıyafette kaliteye çok önem verir.
Parfüm
Toprak grubu kadın ları genellikle baharatlı kokuları tercih ederler. Çok nadir olarak parfümlerini değiştirirler. Onlar için önemli olan, kokunun tenleriyle uyumu.
Hava grubu kadın ları (İkizler, Terazi ve Kova burcundan olanlar)
Makyaj
Hava grubu kadın ları her türlü yeniliğe açık ve meraklıdırlar. Makyaj ın tüm püf noktalarını bilir ve yenilikleri takip ederler. Örneğin mavi oje moda ysa, el ve ayak tırnaklarının bu renkte olduğunu hemen görürsünüz! Makyaj yapmak hava grubu kadın ları için bir gerekliliktir. Makyaj yapmadan evden çıkmazlar.
Bakım
Hava grubu kadın ları, daha iyisini bulabilirim mantığıyla değişik ürünler denemekten çekinmezler. Yeniliklere ve öğrenmeye açık olduklarından, kendilerini daha güzel gösterecek her ürün hakkında bilgi sahibi olmaya büyük önem verirler. Özellikle banyo ürünlerine ve yağlarına ilgi duyar, güzellik salonlarına gitmeyi çok severler.
Spor
Hava grubu kadın ları iletişim kurmaktan hoşlandıkları için, tek başına spor yapmak onlara göre değildir. Spor salonlarına gitmeyi, burada hem spor yapmayı hem de dostluk kurmayı tercih ederler. Özellikle vücudu gevşeten ve zihni rahatlatan jimnastik hareketlerini tercih ederler.
Moda
Modayı takip etmeye büyük özen gösteren hava grubu kadın ları, kıyafetlerinde açık ve canlı renkleri, özellikle de mavinin tonlarını tercih ederler.
Parfüm
Hafif ve ferahlatıcı kokular. Hava grubu kadın ları için idealdir. Özellikle de limon ve çiçek esanslı parfümleri tercih ederler.

2 yorum:

nilerk dedi ki...

diğerlerini bilmem de başak burcu için yazılanlar tamamen doğru isbatı beeen

KelebekGibi dedi ki...

Vanilyali kokulari pek sevmesemde..
Makyaj yapma konusunda dogru tamamen, saatlerce ayna karsisinda kalamam. Hareketliyim, bisiklet sürmeyi severim :)
Beni tanimlamis bunlarda.
Keske yazinin burclarin baslik kisimlarini koyu renkli yazsaydiniz, insan nerde diye ariyor ilk bakista göze carpardi hem.
Sevgiler

Bu Yazılarımıza Göz Atın
Blog Widget by LinkWithin

Special design for BIR YASTIKTA . Designed by GeCe