Siz Hala Burda Mısınız?

Sevgili ziyaretçilerimiz bu sitede yer alan tüm yazılarımız yeni adresimizde. Üstelik yeni bir sürü güzel konu yayınlandı. Hadi diğer tarafa gelin. www.biryastikta.org

30 Kasım 2008 Pazar

Düğün Heyecanını Nikah Şekeri Yaparak AtınEvlilik hazırlıkları insanı hem maddi hem manevi anlamda yorar. Bir Yastıkta ekibi olarak, el işleri ile uğraşmayı seven gelin adaylarına kendi nikah şekerlerini kendilerinin yapmalarını öneriyoruz. Nikah şekerlerini kendiniz yaparak daha özel kılmak istiyorsanız, ya da gönlünüze uyan bir nikah şekeri bulamadıysanız ya da biraz tasarruf yapmak iyi olur diyorsanız, haydi kendiniz yapın.

Bunun için gerekli malzemeler
  • 4-5 kız arkadaş,
  • Fonda müzik sağlamak için radyo,
  • Çay kahve servisi için küçük kardeş,
  • Tüller, kurdelalar, çiçekler, badem şekerleri.
Nikahınıza birkaç gün ya da bir hafta kala kız arkadaşlarınızı evinizde, balkonunuzda ya da bahçenizde topluyorsunuz. Yer minderlerine serilip herkese bir iş veriyorsunuz. Kimi tülleri biçsin, kimi kurdelaları bağlasın. Keyifli sohbetler ve şen kahkahalar eşliğinde hem stres atıyor, bir yandan da şekerlerinizi yapıyorsunuz.

Böyle yapılmış nikah şekerlerinin yerini ne doldurabilir?

Not: Yukarıdaki örneğe burada rastladık. Aslında dekorasyon amaçlı yapılmış süs yastıklarıymış. Kapı ya da dolap kollarına asılmak için. Bundan nikah şekeri de çok hoş olur diye düşündük. İsterseniz aynı amaçla da kullanabilirsiniz tabi.

Yatak Odası ve Dekorasyonu

Düğün geceniz için herşey düşünüldü. Gelinliğinizden, ayakkabınıza kadar saç, makyaj, kuaför derken her detay düşünüldü ve ayarlandı.

E peki yaşamızı bundan sonra devam ettireceğiniz mekan nasıl olmalı?

Şimdiye kadar ailenizle birlikte onların seçmiş olduğu ve belki biraz da kendi hoşunuza giden materyellerle yaşadığınız mekanı değiştirmeye başladınız. Ama yine de tam olarak sizi yansıtmıyor.

Artık size sıra geldi ve bir yastıkta kocayacağınız kişi ile birlikte sizi yansıtan, rahat edip huzur bulacağınız evinizin dekorasyonuna.

Bunun için önce başınızı yastığa koyacağınız mekandan başlamaya ne dersiniz ?

İşte bu ve bu siteler de gönlünüze uygun yatak odası çeşitlerini bulabilirsiniz.

NİKAH ŞEKERLERİSon zamanlarda nikah şekerlerinde renk renk ve çeşit çeşit modeller yaygınlaştı. Görünüşleriyle çok hoş olanları dekor olarak kullanılır ve genelde buzdolaplarını süslemektedir. Kokulu olanları da çamaşırlık ve banyolarda yer almaktadır. İşte göze hoş , kulağa hoş gelen beğendiğim nikah şekerleri...

Davetinize katılacakların sayısı belli olur olmaz nikah şekerlerinizi sipariş etmenizi öneririz. Zira nikah şekerleri el emeğiyle yapıldığından üretimi zaman almaktadır. En az düğün tarihinden 10 gün önce siparişinizi vermenizi öneririz.
Fikir alabileceğiniz bazı siteler: Ivory Weddings, Lora Nikah Şekerleri , Petek Şekerleme.

Çamaşır Odaları

İkea'nın ülkemize gelmesiyle, çamaşır odaları kavramıyla tanıştık. İçine çamaşır makinenizi, ütü ve ütü masasını koyabileceğiniz, duvarlardaki çeşitli raflarla malzemelerinizi düzenleyebileceğiniz, küçük şirin odalar ya da bölümler. Avrupa'da balkonlarda çamaşır asmanın yasak olması nedeniyle çamaşırları kurutmak için genelde aydınlık alanlarda oluşturulan bu odalar, kurutma makineleri sayesinde bodrum katlarında ya da merdiven altlarında da oluşturulabiliyor.

İstanbul'da yaşayan biri olarak çamaşırlarımı dışarda değil daha çok içerde kurutuyorum. Bu da evin ortasında hiç toplanmak bilmeyen bir çamaşır askısı demek. Siz siz olun evinizi dizayn ederken bir bölümünü bu iş için ayırın. Sevdiğiniz şekilde dekore edin. Bu alan mutfağınızın bir köşesi ya da balkonunuz olabilir. Bir süre sonra bu sevimli yer sizin hoş vakit geçireceğiniz dinlenme alanı haline bile gelebilir.
Resimler Flickr'dan alınmıştır.

29 Kasım 2008 Cumartesi

Gelinbaşı Saç Modelleri


Şimdiye kadar pek çok kişinin düğününe gittiniz ve belki de gelinin yerine kendinizi koyup hayallere daldınız. İşte artık sıra sizin düğününüzde. Hayal ettiklerinizi gerçeğe dönüştürme vakti geldi çattı...
Bu ve bu sitelerde düğünün prensesi olmanıza yardımcı olacak çeşitli saç modellerini ve çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek çok ürünü bulabilirsiniz.

BEYAZ EŞYAEvlenirken gerekli olan tüm beyaz eşyalar; kampanyalar
dahilinde paket ve hediye seçenekleri sunuyorken bu fırsatlar kaçmaz...Böyle kampanyalarda evlenen çiftlere, bir de balayı hediyesi yapan yerler var. Onlarda cazibeyi arttırıyor...

Evlenmeden Önce Mutlaka "Konuşun"

Rüya gibi geçen bir sürecin ardından, birarada yaşamaya başladıklarında, çoğu zaman çiftler hayal kırıklığıyla karşılaşıyorlar. Evlenmeden önce hayali kurulan şekilde bir günlük yaşam beklemiyor bazen bizleri. Hayatın gerçekleri bir anda yüzümüze çarpıyor, hep düşlenen romantik günler gelmiyor, birden bire üstümüze yıkılan sorumluluklarla afallıyoruz.

Oysa ne çeyizler hazırlanmış, onca telaşlar yaşanmıştı. Kahvaltı için süslü tabak çanaklar, romantik geceler için saten çarşaflar...

Fakat yeni bir evde, yeni biriyle nasıl yaşaman gerektiğini sana kimse anlatmamıştı.

Kültürümüzün en önemli eksikliği çevre tarafından bireylerin evliliğe zihinsel olarak hazırlanmaları için bir gayret gösterilmemesidir. Sadece maddi hazırlık yapılır, manevi olarak hazır olup olmadıklarıyla kimse ilgilenmez. Çoğu kişi evlenmeye birkaç hafta kala gerçeği farkına varır ve bir panik havasına girer, "vazgeçtim evlenmeyeceğim" gibi sözler eder.

Düşününce bu konuda hazır olmak için en uygun yolun, eşlerin birbirleriyle konuşması, hayaller kurmak şeklinde değil de, gerçekleri de göz önüne alarak evlendikten sonra nasıl yaşayacaklarına dair fikirlerini paylaşması, olduğu görülür.

Evlendikten sonra akşamları neler yapacaklarını, evde işbölümünün nasıl olacağını, ailelerin müdahalelerine ne kadar izin verileceğini vs. önceden muhakkak konuşmalı ortak bir karara varmalısınız.

Unutmayın, ne kadar gerçekçi olursanız, hayal kırıklığınız o derece az olur.

Sizin de önerileriniz varsa paylaşmanızı bekliyoruz.

AYAKKABILAR


http://www.bellissimabridalshoes.com/
Evlilik telaşesinde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri ayakkabıdır.
Rahatlığı zarifliği ve şıklığı en az gelinlik kadar dikkate alınan aksesuardır...
Bu modellere bayıldım gerçekten hoş görünüyorlar... Birbirinden çeşitli ayakkabılar
ve çanta modelleri sizde beğeneceksiniz...

Gelinlikte İç Giyim

Gelinliği bütünleyen iç giyim çok dikkatli seçilmelidir. Kendi gelinliğimi diktirirken gerçekten çok tecrübeli olan terzim şöyle demişti: "Bir kişinin gelinliğinin nasıl durduğu tamamen iç çamaşırına bağlıdır, mutlaka kişinin bedenine uygun olacak şekilde seçilmelidir".

Özellikle de biraz kilolu kişilerin buna çok dikkat etmesi gerekiyor. Çok sıkı bir iç çamaşırı sizi daha zayıf göstermez, aksine kiloların fışkırmış görünmesine sebep olur.

Bunun dışında elbette o yorucu günde size eziyet çektirmeyecek bir çamaşır olmalıdır. İleride çok çeşitli ürünler de tanıtacağız elbette ancak ülkemizde de bu işi gayet güzel yapan firmalar var. İşte bunlardan biri.

28 Kasım 2008 Cuma

Davetiyeler


Davetiye seçmek de alyans ve gelinlik seçmek kadar ince eleyip sık dokunması gereken evlilik telaşlarından biridir. Öyle ki seçeceğiniz davetiye sizi yansıtabilsin. Bu ve bu siteler de pek çok davetiye seçeneğini bulacaksınız. İçlerinden biri sizi yansıtıyor olabilir.

Düğünde Ne Taksak?


Düğüne davet edilenlerin en önemli problemlerinde biridir ne takılacağı. Herkes bütçesine uygun, gönlünden geçen hediyeyi verir. Geleneksel hale gelmiş takı takma töreninde yaşananlar amacın biraz dışına çıksa da, esas dikkate alınacak şey çiftlerin o hediyeden maksimum ölçüde faydalanabilimesidir.

Bir çok çift evlendikten sonra takılarını paraya çevirmeyi ya da farklı farklı desenlerdeki takıları bozdurup yeniden zevkine uygun yaptırmayı seçiyor. Her iki durumda da bu işten kazançlı çıkan kuyumcular oluyor.

Bilezik, çeyrek yada cumhuriyet altını. Her birinin alış satış fiyatları arasında fark var. Son zamanlarda bunlara alternatif olarak chip altınlar çıkmıştı. Bunların hoşluğu içine küçük bir kağıt iliştirme fırsatı vermesi...

Birkaç hafta önce katıdığım bir davette ise farklı birşey ile karşılaştım. Takı olarak üzerinde Altın Çek yazan para boyutlarında bir kağıt takılmıştı. Çok hoşuma gitti, zira o çekin değeri karşılığı parayı ya da altını kullanabilecekler. Böyle bir hediyenin çifleri memnun edecek, zararı minumuma indireceği kesin.

Alyans ve Pırlanta

Gelinlik işi tamam sıra geldi bir ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız alyansa. Bunun için de sizleri Bir Yastıkta ekibi olarak fazla uğraştırmıyoruz. Birbirinden güzel alyans ve pırlantaları şu sitede bulabilirsiniz. En doğru seçimi yapmak için biraz zorlanacaksınız tabii ama eşinizi de kolay seçmemiştiniz değil mi?

Gelinlikler


Evlilik hazırlıkları deyince ilk akla gelen gelinliktir. İnternette gelinlik modeli ararken kayboluruz. Bir Yastıkta ekibi olarak ilk önce bu konuya el atalım dedik. Zaman ilerledikçe bir çok model tanıtacağız elbette. Ancak tavsiye ettiğimiz şu site oldukça zengin. Linke tıklayınca altta dünyanın meşhur gelinlik tasarımcılarının isimleri gözüküyor. Her birinin kreasyonları birbirinden güzel. Her tarza uygun gelinlik modellerini bulabilirsiniz.

Yeni Bir Blog Yeni Bir Yaşam


Bir ömür boyu bir yastıkta kocamaya hazırlanırken, bu en önemli günlerinizin telaşını hafifletmek, güzel detaylarla unutulmaz anlar yaşatabilmek için....

Sizlerin sevinçli günlerinizi burada paylaşmak, sesinizi arkadaşlarınıza ulaştırmanızı sağlamak için ...

Açıldık...
Bu Yazılarımıza Göz Atın
Blog Widget by LinkWithin

Special design for BIR YASTIKTA . Designed by GeCe